Dinoprales

Ve Fajnparku se můžete vrátit i do časů prehistorických, 250 mil. let zpátky do období druhohor. Na stezce Dinopralesem potkáte několik druhů dinosaurů se zvukovou a pohybovou animací. Stezka je přírodní a náročnější na manipulaci s kočárky. Mezi dinosaury je považován jakýkoliv živočich, který je přímým potomkem posledního společného předka Tyranosauruse a Triceratopse. Mají speciální postavení končetin, které směřují přímo pod tělo. Dinosauři byli vejcorodí. Jejich vejce měla pevnou skořápku inkrustovanou minerálními látkami.

V Dinopralese lze spatřit například druh Triceratops, který měl jednu z největších lebek. Tyranosaurus Rex, který patřil mezi největší dravé dinosaury a mohl se dožít až  35 let. Ostatní dinosauři se dožívali přibližně 3 až 15 let. Odhaduje se, že Diplodocus se mohl dožít až 100 let. Mezi největší dravé dinosaury také patřil Tyranosaurus Rex.

2 thoughts on “Dinoprales

  1. Simona Alarcon says:

    Výborně udělané modely dinosaurů se zvuky. Je to krásná trasa v příjemném stínu i ze velmi slunečného a období. Syn (4 roky) byl velice nadšený. Na začátku se trošku bál, ale pak se mu trasa mezi dinosaury moc líbila.
    Za nás výborné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.